מהי אנרגיה סולארית ולמה כדאי להפיק אותה?

היבטים אקולוגיים
תהליך של הפקת אנרגיה ירוקה מתבסס על האנרגיה הקיימת בטבע וממיר אותה, באופן ידידותי לסביבה, לחשמל. המשאב העיקרי בארץ לצורך עניין זה הוא אור השמש.
מערכות פוטו-וולטאיות (הנקראות גם מערכות סולאריות), קולטות את אנרגיית אור השמש וממירות אותה לחשמל. זאת ללא שריפה של פחם או של תוצרי דלק למיניהם. מה שאומר שהתהליך אינו פולט חומרים הפוגעים בשכבת האוזון, אינו מגביר את אפקט החממה, לא מזהם את האוויר ולא את מי תהום.

אנרגיה סולארית תורמת, אם כן, לעולם ירוק ובר קיימא. האידיאל של עולם ירוק ובר-קיימא שואף לשמור על האיזונים הקיימים בטבע, וכך להבטיח את המשך הקיום למינים החיים בו, בתנאים איכות חיים ובריאות טובים יותר.

היבטים כלכליים גלובליים
ברמת המאקרו, להפחתת הנזקים הסביבתיים והפגיעות התברואתיות ישנן השלכות כלכליות גדולות בטווח הקצר. ההשלכות תלכנה, תתעצמנה ותהיינה מרחיקות לכת בטווח הרחוק יותר. ולא מדובר על עידנים רחוקים, אלא על טווח זמן של מספר דורות. מדובר על השפעות ברמת המדינה ועל השפעות גלובליות כלל עולמיות.

היבטים כלכליים פרטיים
ברמת המיקרו, אדם יכול לעשות לביתו, תוך השמירה על האקולוגיה ואיכות הסביבה. ההשקעה במערכות סולאריות, המייצרות חשמל מאור השמש, מכוסה והופכת רווחית תוך שנים ספורות. אם על ידי הפקת חשמל לשימוש עצמי ובכך מושג חיסכון בעלויות החשמל, ואם בהפקת חשמל ומכירתו לחברת החשמל במחיר משתלם.

אנו נמצאים בתקופה בה המדינה מעודדת הפקת אנרגיה סולארית, כאשר הדבר בא לידי ביטוי ראשית בהצבת יעדים מרחיקי לכת (30% ייצור חשמל מאנרגיה סולארית עד 2030), בקלות היחסית של השגת הסדרים ומקורות מימון, בתהליך הסדור של מכירת החשמל ובהבטחת המחירים עבור חשמל זה.


זה הזמן להפיק אנרגיה סולארית. לעשות למען סביבה ועולם טובים ובריאים יותר, ובו בזמן להניב רווח כספי!


למען עולם ירוק יותר

מדינת ישראל חתומה על הסכם באלי וגם על הסכם פריס 2016, בו התחייבה להפחית את פליטת דו תחמוצת הפחמן ב 30% עד שנת 2030. להפחתת הפליטות מספר משמעויות:

  • בריאות הציבור – זיהום האוויר הורג וגורם לתחלואה רבה. בעשור הקרוב תסגרנה תחנות הכוח הפחמיות בחדרה ובאשקלון.
  • צמצום החור באוזון – כבר ידוע כי שיבוש האקלים הגורם להרס הטבע נגרם כתוצאה מהחור באוזון.
  • נקודת ה PICK OIL – החל משנת 2020 תפוקת האנרגיה ממקורות מתקלים תלך ותרד , העולם נערך לייצור אנרגיה ממקורות אנרגיה מתחדשת.

לשאלות, בירורים או הצעת מחיר

מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן